• tto@etu.edu.tr

Global Cleantech Innovation Programme (GCIP) girişimcilerini arıyor!

Global Cleantech Innovation Program (GCIP) – TÜRKİYE

Dünyada şimdiye kadar 850’nin üzerindeki girişim ve şirketin faydalandığı ve Dünyanın en büyük ve kapsamlı Temiz Teknolojiler Girişimcilik Hızlandırma Programı (Accelerator) Global Cleantech Innovation Program’a (GCIP) hoş geldiniz. 

Birleşmiş Milletler Sınai ve Kalkınma Teşkilatı (UNIDO), Küresel Çevre Fonu (GEF) ve The Cleantech Open, 2014 yılında Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 7 ülkede Global bir Girişimcilik hızlandırma Programı başlattı. GCIP, Türkiye’de Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yüksek himayelerinde ve TÜBİTAK‘ın ev sahipliğinde yürütülmekte. Programın diğer paydaşları arasında ise  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik BakanlığıKalkınma Bakanlığı, Orman ve Su İşleri BakanlığıKOSGEB ve TTGV yer alıyor.  
 
GCIP tüm imkan ve kaynaklarını, başarılı ve sürdürülebilir temiz teknoloji şirketleri kurabilmeniz, mevcut işletmenizi geliştirebilmeniz ve yine bu sayede yeni iş imkanları ve isdihtam yaratabilmeniz için siz teknoloji uzmanları, profesyoneller ve gönüllü girişimcilere sunuyor.
 

GCIP tüm bunları katılımcılarına EğitimMentorluk DesteğiTanıtım ve Sermayeye Erişim imkanları sağlayan girişimcilik hızlandırıcı programı ile gerçekleştiriyor.

 

Temiz Teknolojiler Girişimcilik Hızlandırma Programı-GCIP,  21 Mart-20 Mayıs 2016 tarihleri arasında www.turkey.cleantechopen.org adresinden başvuruları kabul edecektir. GCIP'e başvuracakların en az iki kişiden oluşan bir takım kurması ve girişimci takım üyelerden en az birisinin Türk vatandaşı olması ve/veya Türkiye'de bir ikamete sahip olması yeterlidir. GCIP-2014 ve 2015 programlarında ödül alan finalistler programa tekrar yarışmacı olarak başvuru yapamayacaklardır. Ancak ödül almayan katılımcılar tekrar başvuru yapabilirler.