Laboratuvar Hizmetleri

TOBB ETÜ Teknoloji Merkezi Binası 23000 metrekare kapalı alan içerisinde bütün Mühendislik disiplinlerinin laboratuvarlarını ve ayrıca Mimarlık ve Tasarım Fakültesinin Stüdyolarını barındırmaktadır. Binada 74 Araştırma Laboratuvarı, 37 Eğitim Laboratuvarı, 13 Tasarım Stüdyosu bulunmaktadır.

Laboratuvarlarımızda Sizi Neler Bekliyor?

Elektrik Elektronik Mühendisliğine ait Süper-İletkenler laboratuvarında Nano İşlemciler (Nano-chip) üzerine projeler yürütülmekte olup, Dünyada yürütülen çalışmalar ve kullanılan teknolojiler açısından bu laboratuvar sayesinde Türkiye, Japonya ve ABD’den sonra üçüncü sırada yer almaktadır.

Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği bölümüne ait laboratuvarlarda bir boyutlu iki boyutlu ve üç boyutlu malzemelerin sentezlenmesi bu malzemelerin karakterizasyonu ve mühendislik malzemelerine nasıl uygulanabileceği araştırılmaktadır.

Biyomedikal Mühendisliği Bölümü laboratuvarlarında çeşitli hastalıklarda meydana gelen genetik değişikliklerin takip edilerek hastalığın erken teşhisine yönelik olarak biyo-belirteçlerin keşfedilmesine ve biyo-algılayıcı sistemlerinin yönelik platformların geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

TOBB ETÜ Teknoloji Merkezi - Tanıtım Videosu